Śmiało! Zadaj pytanie tu:

lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Czy wymagana KPO na produkt uboczny pochodzenia zwierzęcego

Pytanie: Czy na osady ściekowe z oczyszczalni powinna być wystawiona karta przekazania odpadu,  jeśli odbiorca twierdzi, że osady zostają spalone i wystawia tylko dokumenty HDI traktując osad jako PUPZ ?

czytaj więcej »09.02.2020

Magazynowanie odpadów zwolnione z operatu ppoż., monitoringu, zabezpieczenia roszczeń

Trudno spamiętać, które obowiązki dotyczą, a które nie dotyczą magazynowania odpadów niepalnych i obojętnych.

czytaj więcej »24.11.2019

Przekazywanie odpadów do badań laboratoryjnych

Pytanie: Jak należy kwalifikować laboratoria bądź jednostki badawcze (np. uczelnie), które to są często odbiorcami odpadów na cele zlecanych analiz, bo wygląda na to, że według zapisów UO2, takie jednostki powinny posiadać decyzje z zakresu gospodarowania odpadami. Czy dla tego rodzaju działalności występują wyłączenia z UO2? [R.J.] 

czytaj więcej »15.08.2019

Oświadczenia o niekaralności – zbieranie lub przetwarzanie odpadów

Pytanie: Chciałbym zapytać (a w zasadzie upewnić się, że jest tak jak myślę) czy nałożona 30.12.2015 r. na podstawie art. 200 ustawy o odpadach (obecnie uchylony) na zakład kara w wysokości 500 zł za nieterminowe przekazanie zbiorczego zestawienia do Marszałka za rok 2014 nie wpływa na oświadczenie o niekaralności z art. 194 ustawy o odpadach? czytaj więcej »

12.05.2019

Zabezpieczenie roszczeń dla zbieranych i przetwarzanych odpadów

Od 12.02.2019 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 7 lutego 2019 r. w sprawie wysokości stawek zabezpieczenia roszczeń. czytaj więcej »

14.02.2019

Oświadczenia z błędem ustawowym podpisywane przez zbierających i przetwarzających odpady

Lipcowa nowelizacja ustawy o odpadach wprowadziła sporo nowości, nie wszystkie są jasne. czytaj więcej »

23.01.2019

Zabezpieczenie roszczeń w przypadku składowiska

Pytanie: Czy zarządzający składowiskiem odpadów, na terenie którego prowadzone jest również zbieranie odpadów (np. 15 01 01, 15 01 02, 15 01 06) na placu magazynowym zgodnie z decyzją udzielającą pozwolenia zintegrowanego, podlega obowiązkowi ustanowienia zabezpieczenia roszczeń,o którym mowa w art. 48a ustawy o odpadach, w stosunku do zbieranych odpadów? ( 15 01 01, 15 01 02, 15 01 06)? czytaj więcej »

01.12.2018

Obowiązkowa zmiana zezwoleń odpadowych i zabezpieczenie roszczeń

Pytanie: Mam wątpliwość, czy aktualizacja zezwoleń na zbieranie/przetwarzanie odpadów nakazana przez art. 14 ustawy “nowelizującej ustawę o odpadach” (Dz. U. z 2018 r. poz. 1592) ma być dokonywana w “zwyczajnym” trybie art. 155 k.p.a. (oraz oczywiście art. 14 noweli), czy też należy uznać, że zachodzą przesłanki “istotnej zmiany zezwolenia” określone w art. 41a ust. 6 ustawy o odpadach? czytaj więcej »

01.12.2018

Zabezpieczenie roszczeń przez zbierających i przetwarzających odpady

Pytanie: Czy ustawodawca popełnił błąd i nie objął obowiązkiem zabezpieczenia roszczeń podmiotów posiadających pozwolenie na wytwarzanie odpadów z uwzględnieniem zbierania lub przetwarzania odpadów? czytaj więcej »

30.09.2018

Rejestr w BDO z urzędu

Podmioty, które z urzędu zostaną wpisane do nowego rejestru w ramach BDO w terminie 6 miesięcy od dnia utworzenia rejestru, określone są w art. 51 ust. 1 UO2. czytaj więcej »

19.02.2018