Śmiało! Zadaj pytanie tu:

lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Przekazywanie odpadów do badań laboratoryjnych

Pytanie: Jak należy kwalifikować laboratoria bądź jednostki badawcze (np. uczelnie), które to są często odbiorcami odpadów na cele zlecanych analiz, bo wygląda na to, że według zapisów UO2, takie jednostki powinny posiadać decyzje z zakresu gospodarowania odpadami. Czy dla tego rodzaju działalności występują wyłączenia z UO2? [R.J.] 

czytaj więcej »15.08.2019

Oświadczenia o niekaralności – zbieranie lub przetwarzanie odpadów

Pytanie: Chciałbym zapytać (a w zasadzie upewnić się, że jest tak jak myślę) czy nałożona 30.12.2015 r. na podstawie art. 200 ustawy o odpadach (obecnie uchylony) na zakład kara w wysokości 500 zł za nieterminowe przekazanie zbiorczego zestawienia do Marszałka za rok 2014 nie wpływa na oświadczenie o niekaralności z art. 194 ustawy o odpadach? czytaj więcej »

12.05.2019

Zabezpieczenie roszczeń dla zbieranych i przetwarzanych odpadów

Od 12.02.2019 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 7 lutego 2019 r. w sprawie wysokości stawek zabezpieczenia roszczeń. czytaj więcej »

14.02.2019

Oświadczenia z błędem ustawowym podpisywane przez zbierających i przetwarzających odpady

Lipcowa nowelizacja ustawy o odpadach wprowadziła sporo nowości, nie wszystkie są jasne. czytaj więcej »

23.01.2019

Obowiązkowa zmiana zezwoleń odpadowych i zabezpieczenie roszczeń

Pytanie: Mam wątpliwość, czy aktualizacja zezwoleń na zbieranie/przetwarzanie odpadów nakazana przez art. 14 ustawy “nowelizującej ustawę o odpadach” (Dz. U. z 2018 r. poz. 1592) ma być dokonywana w “zwyczajnym” trybie art. 155 k.p.a. (oraz oczywiście art. 14 noweli), czy też należy uznać, że zachodzą przesłanki “istotnej zmiany zezwolenia” określone w art. 41a ust. 6 ustawy o odpadach? czytaj więcej »

01.12.2018

Rejestr w BDO z urzędu

Podmioty, które z urzędu zostaną wpisane do nowego rejestru w ramach BDO w terminie 6 miesięcy od dnia utworzenia rejestru, określone są w art. 51 ust. 1 UO2. czytaj więcej »

19.02.2018

Wykorzystanie odpadów ziemi do rekultywacji

Pytanie: Czy w świetle obecnie obowiązujących przepisów w ogóle możliwa jest rekultywacja terenu ziemią o kodzie 17 05 04? czytaj więcej »

21.09.2016

Produkt z komunalnych osadów ściekowych

Pytanie: Piszę z prośbą o poradę w sprawie nowo powstałej na terenie naszej oczyszczalni ścieków instalacji, służącej do termicznego przekształcania komunalnych osadów ściekowych do postaci hydrofobowego granulatu – produktu. czytaj więcej »

22.10.2015