Śmiało! Zadaj pytanie tu:


  • (Odpowiem na wybrane pytania)
lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Zużyta ciecz to ściek czy odpad?

Pytanie: Mam bardzo dużą trudność w interpretacji właściwej przepisów. czytaj więcej »

09-12-2018

Zabezpieczenie roszczeń w przypadku składowiska

Pytanie: Czy zarządzający składowiskiem odpadów, na terenie którego prowadzone jest również zbieranie odpadów (np. 15 01 01, 15 01 02, 15 01 06) na placu magazynowym zgodnie z decyzją udzielającą pozwolenia zintegrowanego, podlega obowiązkowi ustanowienia zabezpieczenia roszczeń,o którym mowa w art. 48a ustawy o odpadach, w stosunku do zbieranych odpadów? ( 15 01 01, 15 01 02, 15 01 06)? czytaj więcej »

01-12-2018

Obowiązkowa zmiana zezwoleń odpadowych i zabezpieczenie roszczeń

Pytanie: Mam wątpliwość, czy aktualizacja zezwoleń na zbieranie/przetwarzanie odpadów nakazana przez art. 14 ustawy “nowelizującej ustawę o odpadach” (Dz. U. z 2018 r. poz. 1592) ma być dokonywana w “zwyczajnym” trybie art. 155 k.p.a. (oraz oczywiście art. 14 noweli), czy też należy uznać, że zachodzą przesłanki “istotnej zmiany zezwolenia” określone w art. 41a ust. 6 ustawy o odpadach? czytaj więcej »

01-12-2018

Monitoring wizyjny odpadów i zabezpieczenie roszczeń

Pytanie: Ze względu na różne interpretacje proszę o pomoc. Mam pytanie dotyczące monitoringu wizyjnego i zabezpieczenie roszczeń. Mamy Pozwolenie Zintegrowane uwzględniające wytwarzanie odpadów oraz uwzględniające przetwarzanie odpadów przyjmowanych od innych podmiotów. czytaj więcej »

22-10-2018

Zabezpieczenie roszczeń przez zbierających i przetwarzających odpady

Pytanie: Czy ustawodawca popełnił błąd i nie objął obowiązkiem zabezpieczenia roszczeń podmiotów posiadających pozwolenie na wytwarzanie odpadów z uwzględnieniem zbierania lub przetwarzania odpadów? czytaj więcej »

30-09-2018

Aktualizacja wpisu do rejestru BDO

Pytanie: Czy mając pozwolenie na wytwarzanie odpadów (i zgodnie z art. 51 wpisu do BDO dokonuje marszałek województwa) i wprowadzając do obrotu produkty w opakowaniach (opłata produktowa rozliczana jest na podstawie umowy z organizacją odzysku) trzeba złożyć wniosek rejestracyjny i uiścić opłatę? czytaj więcej »

14-06-2018

Nowe standardy emisyjne

Pytanie: Na terenie zakładu mamy 3 kotłownie o mocy: 1,44 MW na węgiel (posiada zgłoszenie), 0,27 MW na olej opałowy, 0,03 MW na olej opałowy. Czy powinnam zrobić nowe zgłoszenie, w którym ujęłabym wszystkie kotłownie czytaj więcej »

14-04-2018

Transport odpadów od 24.01.2018 r.

Pytanie: W związku z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów (Dz. U. poz. 1742), które wejdzie w życie w dniu 24 stycznia 2018 roku, mam następujące pytanie: czytaj więcej »

24-01-2018

BDO – Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami

Pytanie: Czy wiadomo już coś na temat ostatecznej daty utworzenia bazy BDO? czytaj więcej »

22-12-2017

Gdy w instalacji prowadzone są badania rozwojowe

Pytanie: Czy w momencie kiedy na Instalacji Zakładu prowadzone są badania w ramach programu badawczo rozwojowego ? należy zgłaszać to do odpowiednich organów środowiskowych o zachodzących zmianach w instalacji? czytaj więcej »

14-10-2017