Śmiało! Zadaj pytanie tu:


  • (Odpowiem na wybrane pytania)
lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Przeniesienie pozwolenia wodnoprawnego

Przeniesienie pozwolenia wodnoprawnego na rzecz innego podmiotu jest już możliwe dzięki obowiązującemu od 20.09.2018 r. dodanemu art. 411a do Prawa wodnego czytaj więcej »

07-10-2018

Pozwolenie zintegrowane czy sektorowe

Pytanie: Czy Zakład powinien najpierw ubiegać się o wydanie pozwoleń sektorowych, a dopiero później o wydanie pozwolenia zintegrowanego? czytaj więcej »

01-10-2017

Pozwolenia przechodzą na dzierżawcę

Pytanie: Nasza firma ma wydzierżawić od innej firmy lakiernię samochodową oraz myjnię –jakie pozwolenia i decyzje musi uzyskać i czy aktualnie posiadane decyzje przez Wydzierżawiającego nie mogą przejść bezpośrednio na Dzierżawcę? Czy musimy uzyskać pozwolenie tzw. zintegrowane (co do niego jest potrzebne, jaka jest procedura załatwiania)? czytaj więcej »

01-02-2015

Przejęcie praw i obowiązków z pozwoleń

Od dzisiaj tj. od 5.09.2014 r. obowiązuje art. 189 POŚ, zmieniony przez ustawę [2], w brzmieniu: czytaj więcej »

05-09-2014

Sukcesja decyzji

Od 1.07.2011 r. przedsiębiorca będący osobą fizyczną może dokonać przekształcenia i rozpocząć wykonywanie działalności gospodarczej w formie jednoosobowej spółki kapitałowej czytaj więcej »

25-02-2013

Prowadzący instalację

Pytanie: Czy prowadzący instalację to ten sam podmiot, który eksploatuje instalację tzn. korzysta z niej (nie mając w pełni prawa własności), czy może są to zupełnie inne pojęcia? czytaj więcej »

28-10-2012

Pozwolenia dla wyodrębnionej firmy

Pytanie: Z firmy A zostanie wyodrębniona nowa firma B, która na podstawie umowy dzierżawy posiądzie prawa do części instalacji, na której eksploatację firma A posiada pozwolenia: na wytwarzanie odpadów, emisję do atmosfery i wodno-prawne. Czy jest możliwość aby działalność firmy B prowadzona była w oparciu o posiadane pozwolenia firmy A czy jednak konieczne jest uzyskanie nowych pozwoleń przez firmę B? czytaj więcej »

20-11-2011

Pozwolenie wodnoprawne na pobór wody a opłaty za korzystanie ze środowiska

Pytanie: Pracuję w spółce, która od kwietnia 2010 roku dzierżawiła od osoby fizycznej fermę drobiu, objetą pozwoleniem zintegrowanym. Zgodnie z przepisami ustawy Prawo ochrony środowiska przed podpisaniem umowy spółka wystąpiła o przejęcie praw i obowiązków wynikających z tego pozwolenia. Po otrzymaniu stosownej decyzji o przeniesieniu, spółka podpisała umowę dzierżawy. Jednak oprócz pozwolenia zintegrowanego ferma posiada równiez pozwolenie wodoprawne na pobór wód podziemnych ze studni głębinowej oraz eksploatację urzadzeń zainstalowanych w stacji wodociagowej z 2000 roku. Opłaty za korzystanie ze środowiska w tym okresie równiez za pobór wody (chyba błędnie) płaciła spółka. W kwietniu 2011 roku spółka zakupiła całą nieruchomośc obejmującą oprócz kurników równiez studnię gł. czytaj więcej »

20-11-2011

Sukcesja pozwolenia przy przekształceniu spółki

Pytanie: Kiedy w przypadku przekształcenia spółki jawnej w komandytową należy poinformować o zaistniałej zmianie osobowości prawnej organ wydający decyzję  dot. pozwolenia na wytwarzanie i odzysk odpadów, przed rejestracją w sądzie czy też po? czytaj więcej »

02-10-2011

Czy na wydzieloną spółkę przechodzą decyzje z zakresu OŚ?

Pytanie: Ze spółki “X” wydzieliła się spółka “córka” zgodnie z kodeksem spółek handlowych. Spółka “matka” posiadała decyzję zatwierdzającą program gospodarki odpadami niebezpiecznymi oraz pozwolenie na emisje gazów i pyłów do powietrza z malarni. Czy na nowo powstałą spółkę przechodzą te decyzje z “automatu”, czy jest konieczność uzyskania nowych decyzji? czytaj więcej »

28-05-2011