Śmiało! Zadaj pytanie tu:

lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Odory – przeciwdziałanie uciążliwości zapachowej

Na stronie Ministerstwa Środowiska ukazał się do konsultacji społecznych nowy projekt założeń do projektu ustawy o przeciwdziałaniu uciążliwości zapachowej. Uwagi można składać do 30.04.2011 r.

Jest to kolejna próba zmierzenia się z tym trudnym tematem. Poprzedni projekt był 2,5 roku temu. Może tym razem uda się ująć w ramy prawne odorowy temat.

Joanna Wilczyńska (03.04.2011)
Nowości | 3 komentarze »
Tagi: , , , , ,


komentarze 3

“Odory – przeciwdziałanie uciążliwości zapachowej”
 1. 1 waldemar napisał(a) 11:49, 23.05.2011:

  Dziękujemy. ta ustawa bardzo przyda się społeczeństwu polskiemu. Ja sam mieszkam w Piątnicy w gęsto zaludniony miejscu, a w samym centrum Piątnicy jest chlewnia mojego sąsiada która jest dla mieszkańców bardzo uciążliwa, ponieważ jest smród niesamowity. Nasz wujt nie robi sobie nic z tego, jeszcze daje mojemu sąsiadowi pozwolenie na rozbudowę i na zwiększenie obsady tuczników. Ta ustawa da nam możliwość odychania normalnym powietrzem a nie tymi smrodami. I może skończy się jemu mycie maszyn rolniczych z których woda spływa do gruntowych wód i do pobliskiej rzeki Narwi. Bo ochrona środowiska w Łomży nic sobie z tego nie robi ze on zanieczyszcz środowisko.

 2. 2 Jurek Duszyński napisał(a) 08:40, 30.08.2011:

  Co dalej z projektem ustawy?

  Do dzisiaj Ministerstwo Środowisko nie skierowało do Sejmu projektu ustawy o uciążliwości zapachowej. Nawet sam projekt został zdjęty z portalu. Pozostał tylko projekt założeń.

 3. 3 zbigniew napisał(a) 14:19, 03.03.2012:

  Bardzo wazne jest tez określenie tych norm odorowych dla oczyszczalni ścieków, wiadomo ze lokalni kacykowie sa w układach z adm. i nic sobie nie robią ze zdrowia sasiadów


Skomentuj...