Śmiało! Zadaj pytanie tu:

lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Odory – przeciwdziałanie uciążliwości zapachowej

Na stronie Ministerstwa Środowiska ukazał się do konsultacji społecznych nowy projekt założeń do projektu ustawy o przeciwdziałaniu uciążliwości zapachowej. Uwagi można składać do 30.04.2011 r.

Jest to kolejna próba zmierzenia się z tym trudnym tematem. Poprzedni projekt był 2,5 roku temu. Może tym razem uda się ująć w ramy prawne odorowy temat.

Joanna Wilczyńska (03.04.2011)
Nowości | 4 komentarze »
Tagi: , , , , ,


komentarze 4

“Odory – przeciwdziałanie uciążliwości zapachowej”
 1. 1 waldemar napisał(a) 11:49, 23.05.2011:

  Dziękujemy. ta ustawa bardzo przyda się społeczeństwu polskiemu. Ja sam mieszkam w Piątnicy w gęsto zaludniony miejscu, a w samym centrum Piątnicy jest chlewnia mojego sąsiada która jest dla mieszkańców bardzo uciążliwa, ponieważ jest smród niesamowity. Nasz wujt nie robi sobie nic z tego, jeszcze daje mojemu sąsiadowi pozwolenie na rozbudowę i na zwiększenie obsady tuczników. Ta ustawa da nam możliwość odychania normalnym powietrzem a nie tymi smrodami. I może skończy się jemu mycie maszyn rolniczych z których woda spływa do gruntowych wód i do pobliskiej rzeki Narwi. Bo ochrona środowiska w Łomży nic sobie z tego nie robi ze on zanieczyszcz środowisko.

 2. 2 Jurek Duszyński napisał(a) 08:40, 30.08.2011:

  Co dalej z projektem ustawy?

  Do dzisiaj Ministerstwo Środowisko nie skierowało do Sejmu projektu ustawy o uciążliwości zapachowej. Nawet sam projekt został zdjęty z portalu. Pozostał tylko projekt założeń.

 3. 3 zbigniew napisał(a) 14:19, 03.03.2012:

  Bardzo wazne jest tez określenie tych norm odorowych dla oczyszczalni ścieków, wiadomo ze lokalni kacykowie sa w układach z adm. i nic sobie nie robią ze zdrowia sasiadów

 4. 4 noko napisał(a) 20:22, 29.10.2021:

  W odległości do 50 m od zabudowań jakim prawem dopuszczono hodowlę przemysłową świń bez zgody mieszkańców? Co z ustawą wprowadzającą trucizny do powietrza? Jak długo można ludzi oszukiwać przy DJP do 40 czy powyżej! Każda ilość wprowadzających trucizn – aldehydów, jest zabójcza dla ludzkiego zdrowia! Jeśli prawo, to lewo, to czas aby uciążliwych morderców także dobijać! Co to za państwo jeśli nie ma konkretnych danych czy ich zatajanie! Jeden pomija ustawy, drugi łamie prawo, ….Kto wydał zgodę na wprowadzenie tych substancji do powietrza?


Skomentuj...