Śmiało! Zadaj pytanie tu:


  • (Odpowiem na wybrane pytania)
lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Pytanie: UO1 wprowadzała obowiązek uzyskania przez wytwórców odpadów prowadzących działalność polegającą na świadczeniu usług w zakresie budowy, rozbiórki, remontu obiektów, czyszczenia zbiorników lub urządzeń oraz sprzątania, konserwacji i napraw decyzji zatwierdzającej program gospodarki odpadami. Organem właściwym do wydania tej decyzji był RDOŚ dla terenów zamkniętych i Marszałek Województwa dla terenów pozostałych.
UO2 znosi pojęcie decyzji zatwierdzającej program gospodarki odpadami, więc do uzyskania jakiej decyzji są zobligowani przedsiębiorcy prowadzący ww. działalność? czytaj więcej »

16-02-2013

Zbieranie odpadów w warsztacie

Pytanie: Pytanie dotyczy warsztatu samochodowego i odbioru oleju pochodzącego z naprawianych pojazdów. Wiem, że należy sporządzić PGON ale czy trzeba uzyskać Zezwolenie na zbieranie odpadów w kontekście omawianego oleju? czytaj więcej »

25-09-2012

Karta przekazania odpadu bez transportu

Pytanie: 1. Firma B świadczy usługi na rzecz firmy A. Są to usługi remontowe itp. czytaj więcej »

10-08-2012

Skład chemiczny odpadów we wnioskach

We wniosku należy podać m.in. właściwości fizyczne, chemiczne, biochemiczne i biologiczne odpadów, ale dotyczy to wyłącznie wniosku o zezwolenie na składowanie odpadów pochodzących z procesów wytwarzania dwutlenku tytanu oraz z przetwarzania tych odpadów czytaj więcej »

21-04-2012

Program gospodarki odpadami niebezpiecznymi

Pytanie: Jak należy rozumieć art. 17 ust. 1 ustawy o odpadach: „Wytwórca odpadów jest obowiązany do uzyskania decyzji zatwierdzającej program gospodarki odpadami niebezpiecznymi, jeżeli wytwarza odpady niebezpieczne w ilości powyżej 0,1 Mg rocznie”. Czy limit ten dotyczy sumy wszystkich odpadów niebezpiecznych wytworzonych przez dany podmiot? Czy należy go rozpatrywać oddzielnie dla każdego rodzaju odpadu niebezpiecznego? Przewidujemy, że będzie ich max 150 kg. czytaj więcej »

21-03-2012

Czy dla spawalni potrzebuję posiadać pozwolenie na emisję do powietrza i na wytwarzanie odpadów?

Pytanie: Czy instalacją można nazwać wyciąg posiadający w sobie wentylator zasilany silnikiem elektrycznym znajdujący się nad indywidualnym stanowiskiem spawalniczym? Stanowisko to jest używane średnio do 3 godz. na dobę. Firma posiada dwa takie stanowiska. Dokładniej chodzi o to, czy taka firma potrzebuje mieć pozwolenie na wytwarzanie odpadów oraz emisję gazów i pyłów, czy tylko zatwierdzony program gospodarki odpadami i pozwolenie na emisję? Firma prowadzi działalność usługową: konserwacja, naprawy, remonty, instalacja nowych urządzeń mechanicznych w zakresie: mechanika, elektryka, automatyka – na terenie Polski. Pewna część prac jest prowadzona w pomieszczeniach dzierżawionych przez nią, a znaczna na terenie zlecającego. czytaj więcej »

24-03-2011

Czy organ wydający decyzję powinien powiadomić, że decyzja straciła ważność?

Pytanie: Prowadzę firmę rozbiórki i demontaże. Decyzję programu gospodarki odpadami niebezpiecznymi otrzymałem od dwóch powiatów w 2009 r. na 10 lat, przypadkiem teraz dowiedziałem się, że decyzje straciły ważność z dniem 01.01.2011 r. Czy organ wydający te decyzje powinien powiadomić o zmianie ważności decyzji? Jak to powinno wyglądać, gdyż przez takie zamieszanie nie mogę wykonywać pracy i ponoszę straty? [W.K] czytaj więcej »

27-02-2011

Interpretacje Ministerstwa Środowiska do ustawy o odpadach

Departament Gospodarki Odpadami Ministerstwa Środowiska zamieścił na stronie Internetowej MŚ liczne ważne WYJAŚNIENIA przepisów ustawy o odpadach czytaj więcej »

26-08-2010

Czy w decyzji zatwierdzającej program gospodarki odpadami mogą być odpady wytwarzane poza usługami?

Pytanie: Nasza firma prowadzi działalność usługową w zakresie konserwacji, budowy itp. Według ustawy o odpadach musimy uzyskać decyzję zatwierdzająca program gospodarowania odpadami (tę nową), ale czy w tej nowej decyzji można ująć wszystkie odpady czy tylko te, które pochodzą z danej usługi. Co z wytwarzaniem np. świetlówek, papieru, tonerów, zużytych drukarek i monitorów w budynku administracyjnym – czy można powiedzieć, że te odpady powstały w wyniku prowadzonej działalności usługowej, czy trzeba mieć oddzielną decyzję na te odpady (decyzję zatwierdzającą program gospodarki odpadami niebezpiecznymi) i złożyć informację o wytwarzanych odpadach innych niż niebezpieczne?

Drugie pytanie mam odnośnie zbierania wytwarzanych przez nas odpadów – czy musimy mieć zezwolenie na zbieranie odpadów np. gruzu betonowego wytworzonego u zleceniodawcy, ale nie magazynowanego w tamtym miejscu tylko na terenie siedziby firmy?  (izabela0285) czytaj więcej »

17-07-2010