Śmiało! Zadaj pytanie tu:


  • (Odpowiem na wybrane pytania)
lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Odbieranie odpadów komunalnych

Pytanie: W związku ze zmianą ustawy o odpadach i tym, że decyzje w zakresie zezwoleń wydane na podstawie poprzednio obowiązujących przepisów są ważne 2 lata od daty wejścia w życie nowej ustawy o odpadach, moje pytanie brzmi, jakie dokładnie zezwolenia musi posiadać przedsiębiorca odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości i transportujący do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów czytaj więcej »

20-07-2014, Pytania i odpowiedzi | 1 Komentarz »

Pozwolenie wodnoprawne na ścieki do kanalizacji

Pytanie: Czy moja firma potrzebuje pozwolenia wodnoprawnego na wprowadzanie rtęci do kanalizacji? czytaj więcej »

13-07-2014, Pytania i odpowiedzi | Skomentuj »

Zwrot opakowań po preparatach niebezpiecznych

Pytanie: Czy puszki, butelki i inne opakowania po farbach, rozpuszczalnikach, środkach do konserwacji samochodów i wszystkich innych substancjach niebezpiecznych można zwrócić bezpośredniemu sprzedawcy, od którego zakupiliśmy wyżej wymienione preparaty? czytaj więcej »

05-07-2014, Pytania i odpowiedzi | Skomentuj »

Szczególne korzystanie z wód

Pytanie: Proszę o rozjaśnienie tematu dotyczącego pozwoleń wodnoprawnych. Czy wszystkie przedsiębiorstwa muszą mieć pozwolenie wodnoprawne? czytaj więcej »

01-06-2014, Pytania i odpowiedzi | 1 Komentarz »

Depolimeryzacja odpadów

Pytanie: Stoję przed zadaniem lokalizacji instalacji przeznaczonej do procesu depolimeryzacji pewnego typu odpadu. Zamierzam uczynić to na terenie należącym do firmy, która posiada już zezwolenie na zbieranie odpadu. Czy mogę skorzystać z tego zezwolenia współpracując z tą firmą na użytek własnego przedsięwzięcia? czytaj więcej »

25-05-2014, Pytania i odpowiedzi | 1 Komentarz »

Produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego

Pytanie: Czy zakład wytwarzający produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego w związku z produkcją środków spożywczych, który produkty te przekazuje jednostkom zewnętrznym do utylizacji zgodnie z wyłączeniem spod stosowania według art. 2 ust. 9 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz. U. 2013 poz. 21) musi prowadzić ewidencję i sprawozdawczość (uwzględniać w zbiorczym zestawieniu o odpadach) dla produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego zgodnie z w/w ustawą o odpadach ? czytaj więcej »

03-05-2014, Pytania i odpowiedzi | Skomentuj »

Zmiana istotna czy nie

Pytanie: Czy uzyskanie pozwolenia na wytwarzanie dodatkowego odpadu (dodatkowy JEDEN kod odpadu – niebezpieczny) jest zmianą znaczącą i czy konieczna jest zmiana pozwolenia zintegrowanego (takie mamy)? Czy nie jest znaczącą zmianą i wystarczy poinformowanie organu? Mamy właśnie taki problem, a zmiana pozwolenia jest mozolnym procesem i szukam  krótkiej drogi do legalnego wytwarzania tego odpadu. Czy ta istotność zmiany polega również na zmianie NA KORZYŚĆ? Przy przebudowie instalacji zyskamy spore ograniczenie emisji, czy to również należy zgłaszać – nie jest to bowiem wpływ negatywny. czytaj więcej »

27-04-2014, Pytania i odpowiedzi | Skomentuj »

Zbieranie odpadów, pieniędzy i zboża

Zbieranie odpadów wymaga, poza pewnymi wyjątkami, zezwolenia na zbieranie odpadów. Ważne jest więc prawidłowe ustalenie, czy dana działalność związana z odpadami jest zbieraniem w rozumieniu ustawy o odpadach. Czynność  ”zbierania” odpadów można przyrównać do zbierania pieniędzy w skarbonce, ale już jest zupełnie czymś innym niż zbieranie zboża z pola albo jagód w lesie czytaj więcej »

23-03-2014, Temat dnia | Skomentuj »

To nie jest odzysk odpadów

Pytanie: Prowadzący działalność polegającą na produkcji profili okiennych wytwarza odpady m.in. o kodach 07 02 13, 12 01 99, 15 01 02. Jak wynika z wniosku odpady te będą czasowo magazynowane, a następnie częściowo przekazywane do odzysku innym podmiotom, a częściowo mielone w młynach bębnowych przez wytwórcę odpadów w zakładzie, w którym je wytworzono i ponownie wykorzystywane w procesie produkcji. czytaj więcej »

20-03-2014, Pytania i odpowiedzi | Komentarze (3) »

Zwolnienia z opłat za korzystanie ze środowiska

Od 2013 r. obowiązują nie półroczne lecz roczne opłaty za korzystanie ze środowiska, o których mowa w art. 273 ust. 1 POŚ czytaj więcej »

15-03-2014, Temat dnia | 1 Komentarz »