Śmiało! Zadaj pytanie tu:

lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Kiedy zwłoki zwierząt nie podlegają ustawie o odpadach

Pytanie: Mam kilka wątpliwości odnośnie padliny zwierząt gospodarskich/hodowlanych. Zgodnie z rozporządzeniem WE 1069 2009 zwierzęta padłe i odpadowa tkanka zwierzęca przestają być odpadami. W takim przypadku czy i jak należy prowadzić ewidencję odpadów ? Czy wystawianie KPO z kodami 02 01 80 – 02 01 82 jest jakoś regulowane ? Czy przy tworzeniu rocznego zestawienia i przekazywania informacji do odpowiedniego organu należy wykazywać “odpady” z tej kategorii. czytaj więcej »

16.11.2011

Dublowane ilości zbieranych odpadów w zbiorczych zestawieniach

Pytanie: Na odpady przewożone między zakładami tego samego posiadacza odpadów nie jest wymagana KPO. Czy jeśli odpad dojedzie do nas z innego naszego zakładu to mamy go ujmować na karcie ewidencji odpadu? Czy wtedy na zbiorczych zestawieniach danych o odpadach nie będzie zdublowana ilość przyjętego danego odpadu (przyjęto u nas i w naszym innym zakładzie)? czytaj więcej »

15.05.2011

Czy wytwórca odpadów świadczący usługi remontowe na terenie całego kraju powinien sporządzać jedną KEO?

Pytanie:

1. Czy wytwórca odpadów świadczący usługi remontowe na terenie całego kraju powinien sporządzać jedną KEO dla danego rodzaju odpadów, niezależnie od miejsca ich wytworzenia? (tak rozumiem pkt 1 objaśnień do KEO – zał. 1 – Dz.U.10.249.1673)?
2. Jeśli tak, do którego marszałka województwa należy skierować “Zbiorcze zestawienie…” za 2011 rok? Czy do tego, który wydał decyzję zatwierdzającą program gospodarki odpadami? czytaj więcej »

24.01.2011

Od 2011 r. nowe wzory ewidencji odpadów

Posiadacz odpadów jest obowiązany prowadzić ich ewidencję (art. 36 (UO). Odrębnie dla każdego rodzaju odpadu (wg katalogu odpadów [2]) ewidencja powinna być prowadzona z zastosowaniem:

  • karty ewidencji odpadu (KEO)
  • karty przekazania odpadu (KPO)

których wzory obowiązujące od 2011 r. zostały określone w rozporządzeniu [3] czytaj więcej »

29.12.2010