Śmiało! Zadaj pytanie tu:

lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Przegląd prasy i Internetu

Mam zamiar co jakiś czas prezentować ciekawe i ważne informacje oraz artykuły. Po prawej stronie na mojej stronie znajduje się dział „Polecam”, będą się tam pojawiać linki do stron związanych z tematyką ochrony środowiska, prawa, ekologii itp. Dziś prezentuję najważniejsze odnośniki z dwóch tygodni.

 • EUR-Lex

  eur-lex.europa.eu/RECH_naturel.do?ihmlang=pl

  „Baza EUR-Lex umożliwia bezpłatny dostęp do aktów prawnych i innych dokumentów Unii Europejskiej podanych do publicznej wiadomości.
  Portal jest dostępny w 23 językach urzędowych Unii Europejskiej. (…) Baza zawiera w sumie 2,8 mln dokumentów, przy czym najstarsze z nich pochodzą z 1951 r. Jej zawartość jest codziennie aktualizowana – co roku powiększa się o około 12 tys. dokumentów.”

 • Spis producentów zanieczyszczeń

  wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,81048,7542182,Pierwszy_w_Chinach_spis_producentow_zanieczyszczen.html

  „(…) pierwszym ogólnokrajowym spisem ośrodków produkujących zanieczyszczenia objętych zostało ponad 5 mln źródeł emisji – przemysłowych, mieszkalnych i rolniczych. Rezultaty spisu nie będą jednak na razie upublicznione (…) Dzięki spisowi Chiny wyprzedziły kraje rozwijające się – mają szczegółową mapę producentów zanieczyszczeń. (…) Spis, przy którym opracowało 570 tys. ludzi, trwał dwa lata. Uwzględniono w nim po raz pierwszy rolnicze źródła zanieczyszczeń.”

Joanna Wilczyńska (19.02.2010)
W prasie i nie tylko | Skomentuj »
Tagi: , , , , , , ,Skomentuj...