Śmiało! Zadaj pytanie tu:


  • (Odpowiem na wybrane pytania)
lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Opłata za emisję z maszyn

Pytanie: Nie mogę sobie poradzić z wypełnieniem wykazu z ochrony środowiska dot. pyłu itd… a dokładniej do jakiego pkt należy zaliczyć ładowarkę nową JCB z 2011 r.,  która posiada dokument z dyrektywy 2000/14/ec i na ładowarce jest oznaczony poziom hałasu 104 db. Czy więc to należy do etapu 1 a więc poz. 25? czytaj więcej »

28-07-2012

Lekarz przekazuje wykaz opłatowy

Pytanie: Prowadzę prywatną praktykę lekarską.Musiałam zarejestrować działalność ponieważ taki był warunek zatrudnienia lekarza na umowie kontraktowej w SPZOZ.Świadczę usługi medyczne tylko dla SPZOZ. Zgodnie z Ustawą o swobodzie działalności gospodarczej jestem przedsiębiorcą.W  swojej działalności korzystam z samochodu osobowego/dojazd do pracy -10 km.dziennie/.Czy w związku z tym,mam obowiązek składać co pól roku do Urzędu Marszałkowskiego wykaz zawierający inforamacje o zakresie korzystania ze środowiska oraz o wysokości opłat./obliczyłam opłatę z tego tytułu za II półrocze 2011 r ,wynosi ona 1,03 zł./Wiem,że do 400 zł nie płacę,ale co z wykazem. ? Drugie pytanie dotyczy  rejestracji w KOBiZE-czy też mam taki obowiązek? Ponieważ wielu moich kolegów ma podobne wątpliwości bardzo proszę o odpowiedź. [I.F.] czytaj więcej »

12-01-2012

Przywrócony chwilowo obowiązek ewidencji emisji do powietrza

Pytanie: Proszę o wyjaśnienie:

1) czy art. 287 ust. 1 pkt 1, który został skreślony w związku z ustawą z dnia 17 lipca 2009 r. o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji, został przywrócony w związku ze zmianą z dnia 3 grudnia 2010 r. (art. 60a), która wprowadza ponownie zmiany do ustawy Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji? W związku z czym, czy Zakłady mają obowiązek przesyłać informacje o korzystaniu ze środowiska w zakresie prowadzonej ewidencji dot. wprowadzania gazów lub pyłów do powietrza, do WIOŚ i do Marszałka Woj. (obowiązek wynikający z art. 286 ust. 1 i ust 1b Poś)?

2) czy Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska może po 28 lutego wydawać zarządzenia pokontrolne zobowiązujące Zakłady, które nie przesłały raportu do Krajowej bazy KOBIZE do przesłania w/w raportu?

3) czy wprowadzona zmiana do ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska w art. 2 ust.1 po pkt 14a dodaje pkt 14b – obowiązuje? czytaj więcej »

23-05-2011

Kiedy złożyć pierwszy raport do KOBiZE?

Pytanie

Moje pytanie dotyczy realizacji obowiązku, o którym mowa w art. 59 USZE dot. terminu złożenia pierwszego raportu do KOBiZE. Czy dobrze rozumie, że termin ten nie ulega zmianie i podmioty korzystające ze środowiska powinny I raport złożyć do końca lutego 2011 r.? [T.M.] czytaj więcej »

12-12-2010