Śmiało! Zadaj pytanie tu:


  • (Odpowiem na wybrane pytania)
lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Anteny satelitarne w firmie telekomunikacyjnej

Pytanie: Czy powinniśmy zgłosić do Starostwa anteny do komunikacji satelitarnej wykorzystywane przez bankomaty, stacje benzynowe i innych użytkowników a także na terenie firmy (anteny o różnej średnicy od 1,2m poprzez 1,8m ; 2,4m ; 3,7m …. 9,1m o mocy od 1W po 750W). Jeśli tak, to czy powinniśmy zgłosić każdą antenę z osobna, czy może wszystkie za jednym razem. Czy zgłoszenia maja być kierowane do Starostw (mowa o różnych regionach w kraju), czy może do innego (innych) Organu  Ochrony Środowiska. Pozwolę sobie jeszcze zapytać jakie są opłaty roczne? Jakie są kary za instalacje nie zgłoszone? (lub za zgłoszone z opóźnieniem). czytaj więcej »

23-09-2011

Zgłoszenie przez osobę fizyczną instalacji promieniującej

Pytanie: Czy osoba fizyczna nie będąca wg Ustawy Prawo Ochrony Środowiska podmiotem korzystającym ze środowiska jest zobowiązana do zgłoszenia instalacji promieniującej moc ponad 15W? Chodzi np. o telefon GSM z anteną kierunkową, radio CB z anteną o dużym zysku lub inne podobne urządzenie. [T.B.] czytaj więcej »

19-06-2011

Zgłoszenie instalacji radiokomunikacyjnych, radionawigacyjnych i radiolokacyjnych

Pytanie 1: W jaki sposób sprawdzać kwalifikację instalacji (ust. 2 pkt 6 załącznika
nr 2 do rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 2 lipca 2010 r. – poz. 879)? czytaj więcej »

29-04-2011

Zgłoszenia instalacji i pełnomocnictwo – opłata skarbowa

Pytanie: Czy jeden operator składając kilka zgłoszeń instalacji wytwarzających pola elektromagnetyczne działając przez pełnomocnika składa razem ze zgłoszeniem jedno pełnomocnictwo czy tyle ile jest zgłoszeń + kilka opłat za złożenie pełnomocnictwa? Czy zgłoszenie jest do sprawy czyli 1 zgłoszenie obejmujące kilka instalacji, czy wyłącznie jako sprawę rozumieć jedną instalację?

czytaj więcej »

17-04-2011

Zgłoszenie instalacji z uwagi na wytwarzanie pól elektromagnetycznych

Od 2011 r. nowym obowiązkiem zgłoszenia instalacji z uwagi na wytwarzanie pól elektromagnetycznych objęte są wg § 2 ust. 2 rozporządzenia [2] następujące instalacje:

1)     stacje elektroenergetyczne lub napowietrzne linie elektroenergetyczne o napięciu znamionowym nie niższym niż 110 kV;

2)     instalacje radiokomunikacyjne, radionawigacyjne i radiolokacyjne, których równoważna moc promieniowana izotropowo wynosi nie mniej niż 15 W, emitujące pola elektromagnetyczne o częstotliwościach od 30 kHz do 300 GHz. czytaj więcej »

22-02-2011