Śmiało! Zadaj pytanie tu:


  • (Odpowiem na wybrane pytania)
lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Kiedy za deszczówkę nie są wymagane opłaty?

Gdy nasza deszczówka nie jest ściekiem albo gdy wprowadzamy ją do obcej kanalizacji, to żadne opłaty za nią (wynikające z przepisów POŚ) nie powinny być egzekwowane przez WIOŚ oraz marszałka województwa. Jedyną w takim przypadku opłatą może być ta wymagana przez odbiorcę naszej deszczówki (PWiK, sąsiedni zakład).

czytaj więcej »

02-03-2010

Kiedy za deszczówkę wprowadzaną do wód lub do ziemi należne są opłaty za korzystanie ze środowiska?

To pytanie wiąże się z poprzednim, ale warunki oraz opłaty za korzystanie ze środowiska w przypadku wprowadzania deszczówki do wód lub do ziemi bezpośrednio a nie poprzez obcą kanalizację regulują ustawy: Prawo wodne i Prawo ochrony środowiska.

Tylko w przypadku, gdy wody opadowe lub roztopowe wprowadzane do wód lub do ziemi ujęte są

w otwarte lub zamknięte systemy kanalizacyjne, pochodzące z powierzchni zanieczyszczonych o trwałej nawierzchni, w szczególności z miast, portów, lotnisk, terenów przemysłowych, handlowych, usługowych i składowych, baz transportowych,

nazywamy je ściekami zgodnie z ustawową definicją (art. 9 ust. 1 pkt 14 lit. c PW; art. 3 pkt 38 lit. c POŚ). czytaj więcej »

01-03-2010

W jakich przypadkach należna jest opłata za deszczówkę?

Wody opadowe i roztopowe, potocznie zwane deszczówką, czasem są uznawane za ścieki, a czasem nie.

Opłaty za deszczówkę należy wnieść na konto urzędu gminy albo PWiK, czasem na konto urzędu marszałkowskiego, ale nie zawsze …

Ustalenie tego nie zawsze jest proste, a w pytaniu brak jest szczegółów, więc spróbuję odpowiedzieć ogólnie na to pytanie . czytaj więcej »

27-02-2010