Śmiało! Zadaj pytanie tu:


  • (Odpowiem na wybrane pytania)
lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Zużyta ciecz to ściek czy odpad?

Pytanie: Mam bardzo dużą trudność w interpretacji właściwej przepisów. czytaj więcej »

09-12-2018

Zabezpieczenie roszczeń w przypadku składowiska

Pytanie: Czy zarządzający składowiskiem odpadów, na terenie którego prowadzone jest również zbieranie odpadów (np. 15 01 01, 15 01 02, 15 01 06) na placu magazynowym zgodnie z decyzją udzielającą pozwolenia zintegrowanego, podlega obowiązkowi ustanowienia zabezpieczenia roszczeń,o którym mowa w art. 48a ustawy o odpadach, w stosunku do zbieranych odpadów? ( 15 01 01, 15 01 02, 15 01 06)? czytaj więcej »

01-12-2018

Obowiązkowa zmiana zezwoleń odpadowych i zabezpieczenie roszczeń

Pytanie: Mam wątpliwość, czy aktualizacja zezwoleń na zbieranie/przetwarzanie odpadów nakazana przez art. 14 ustawy “nowelizującej ustawę o odpadach” (Dz. U. z 2018 r. poz. 1592) ma być dokonywana w “zwyczajnym” trybie art. 155 k.p.a. (oraz oczywiście art. 14 noweli), czy też należy uznać, że zachodzą przesłanki “istotnej zmiany zezwolenia” określone w art. 41a ust. 6 ustawy o odpadach? czytaj więcej »

01-12-2018