Śmiało! Zadaj pytanie tu:


  • (Odpowiem na wybrane pytania)
lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Wygasają stare strefy ochronne ujęć wody

W dzisiejszym Dzienniku Ustaw została ogłoszona ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o zmianie ustawy – Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw. Wchodzi w życie, poza jednym wyjątkiem, po 30 dniach od ogłoszenia czyli 18 marca 2011 r. czytaj więcej »

15-02-2011

Czy ustalając opłaty za wody opadowe i roztopowe uwzględnia się powierzchnie dachów?

Pytanie:

Przeczytałam Pani artykuł w Eko-Akademii pt. ”Kiedy za deszczówkę nie są wymagane opłaty?” i przyznaję, że okazał się on dla mnie bardzo pomocny w odpowiedzi na problem, z którym przyszło mi się zmierzyć, a mianowicie  czy wody opadowe z dachów domu jednorodzinnego mieszczą się w definicji ścieków wg art. 9 ust. 1 pkt 14 lit. c Prawa wodnego oraz art. 3 pkt 38 lit. c POŚ. Proszę jednak o podpowiedź, czy w tym zakresie istnieją  prawne interpretacje w formie np. wyjaśnień Ministerstwa Środowiska albo innych instytucji. Spotkałam się w Internecie na stronie www.komunalny.pl z informacją, iż zgodnie z Wyjaśnieniami zarówno Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Budownictwa (które w tym przypadku przytacza interpretacje MŚ) nie wszystkie wody opadowe są ściekami – nie należą do nich wody z dachów. Zaznaczam, że chodzi mi o dach domu jednorodzinnego na osiedlu mieszkaniowym pokryty wysokiej klasy blacho-dachówką. Niestety na stronach tych instytucji nie znalazłam tych wyjaśnień. Dlatego też proszę o pomoc czytaj więcej »

06-01-2011