Śmiało! Zadaj pytanie tu:


  • (Odpowiem na wybrane pytania)
lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Przywrócony chwilowo obowiązek ewidencji emisji do powietrza

Pytanie: Proszę o wyjaśnienie:

1) czy art. 287 ust. 1 pkt 1, który został skreślony w związku z ustawą z dnia 17 lipca 2009 r. o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji, został przywrócony w związku ze zmianą z dnia 3 grudnia 2010 r. (art. 60a), która wprowadza ponownie zmiany do ustawy Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji? W związku z czym, czy Zakłady mają obowiązek przesyłać informacje o korzystaniu ze środowiska w zakresie prowadzonej ewidencji dot. wprowadzania gazów lub pyłów do powietrza, do WIOŚ i do Marszałka Woj. (obowiązek wynikający z art. 286 ust. 1 i ust 1b Poś)?

2) czy Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska może po 28 lutego wydawać zarządzenia pokontrolne zobowiązujące Zakłady, które nie przesłały raportu do Krajowej bazy KOBIZE do przesłania w/w raportu?

3) czy wprowadzona zmiana do ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska w art. 2 ust.1 po pkt 14a dodaje pkt 14b – obowiązuje? czytaj więcej »

23-05-2011