Śmiało! Zadaj pytanie tu:


  • (Odpowiem na wybrane pytania)
lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Odpady zielone

Pytanie: Czy podmiot (firma mająca zezwolenie na transport odpadów) prowadzący prace związane z utrzymaniem zieleni (odpady biodegradowalne) gminnej, w związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku będzie musiał przekazywać je do instalacji regionalnych? Czy może to robić sam, czy może to robić tylko firma mająca wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie odpierania odpadów komunalnych? Jeżeli tak to od kiedy? Czy straci tu zastosowanie art. 33 ustawy o odpadach? czytaj więcej »

23-05-2012

Czy wytwórca odpadów świadczący usługi remontowe na terenie całego kraju powinien sporządzać jedną KEO?

Pytanie:

1. Czy wytwórca odpadów świadczący usługi remontowe na terenie całego kraju powinien sporządzać jedną KEO dla danego rodzaju odpadów, niezależnie od miejsca ich wytworzenia? (tak rozumiem pkt 1 objaśnień do KEO – zał. 1 – Dz.U.10.249.1673)?
2. Jeśli tak, do którego marszałka województwa należy skierować “Zbiorcze zestawienie…” za 2011 rok? Czy do tego, który wydał decyzję zatwierdzającą program gospodarki odpadami? czytaj więcej »

24-01-2011