Śmiało! Zadaj pytanie tu:


  • (Odpowiem na wybrane pytania)
lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Króćce pomiarowe do pomiaru emisji substancji do powietrza

Pytanie: Czy ferma o obsadzie powyżej 210 DJP jest zobowiązana do kontroli emisji zanieczyszczeń? Czy organ może wymusić na nas obowiązek montażu punktów umożliwiających badanie emisji?  czytaj więcej »

16-08-2015

Stanowiska pomiarowe w pozwoleniu

Pytanie: Mam pytanie związane z wydawaniem pozwoleń na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza. Obligatoryjnym elementem pozwolenia na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza jest określenie usytuowania stanowisk do pomiaru wielkości emisji w zakresie gazów lub pyłów wprowadzanych do powietrza (art. 224 ust.1 pkt 2 ustawy POŚ). Co w przypadku instalacji, która ma być objęta ww. pozwoleniem, ale nie podlega pod obowiązek wykonywania pomiarów zarówno okresowych jak i ciągłych.  Czy w omawianym przypadku należy w przedmiotowym pozwoleniu określić punkty pomiarowe? czytaj więcej »

02-06-2013