Śmiało! Zadaj pytanie tu:


  • (Odpowiem na wybrane pytania)
lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

To nie jest odzysk odpadów

Pytanie: Prowadzący działalność polegającą na produkcji profili okiennych wytwarza odpady m.in. o kodach 07 02 13, 12 01 99, 15 01 02. Jak wynika z wniosku odpady te będą czasowo magazynowane, a następnie częściowo przekazywane do odzysku innym podmiotom, a częściowo mielone w młynach bębnowych przez wytwórcę odpadów w zakładzie, w którym je wytworzono i ponownie wykorzystywane w procesie produkcji. czytaj więcej »

20-03-2014

Wytwarzane odpady w dwóch decyzjach?

Nowe przepisy miały ograniczyć wymagania formalno-prawne dla wytwarzanych odpadów. Tymczasem czytaj więcej »

20-03-2013

Pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Pytanie: UO1 wprowadzała obowiązek uzyskania przez wytwórców odpadów prowadzących działalność polegającą na świadczeniu usług w zakresie budowy, rozbiórki, remontu obiektów, czyszczenia zbiorników lub urządzeń oraz sprzątania, konserwacji i napraw decyzji zatwierdzającej program gospodarki odpadami. Organem właściwym do wydania tej decyzji był RDOŚ dla terenów zamkniętych i Marszałek Województwa dla terenów pozostałych.
UO2 znosi pojęcie decyzji zatwierdzającej program gospodarki odpadami, więc do uzyskania jakiej decyzji są zobligowani przedsiębiorcy prowadzący ww. działalność? czytaj więcej »

16-02-2013

Wytwarzanie i odzysk odpadów

Pytanie: Firma prowadzi działalność usługową w branży projektowo- budowlanej. W biurze wykonywane są projekty, podczas których powstają odpady czytaj więcej »

13-05-2012

Program gospodarki odpadami niebezpiecznymi

Pytanie: Jak należy rozumieć art. 17 ust. 1 ustawy o odpadach: „Wytwórca odpadów jest obowiązany do uzyskania decyzji zatwierdzającej program gospodarki odpadami niebezpiecznymi, jeżeli wytwarza odpady niebezpieczne w ilości powyżej 0,1 Mg rocznie”. Czy limit ten dotyczy sumy wszystkich odpadów niebezpiecznych wytworzonych przez dany podmiot? Czy należy go rozpatrywać oddzielnie dla każdego rodzaju odpadu niebezpiecznego? Przewidujemy, że będzie ich max 150 kg. czytaj więcej »

21-03-2012

Dwie decyzje zatwierdzające program gospodarki odpadami

Pytanie: Jestem zakładem blacharsko- dekarskim. Prowadzę usługi u klienta. Nie magazynuję odpadów. Często klient bierze na siebie ten obowiązek (w umowie) lub główny wykonawca. Azbest zlecam innej firmie. Nie przewożę odpadów. Co potrzebuję i jakie opłaty w obu przypadkach jeśli:
-Produkuję do 1tona niebezpiecznych i do 5ton innych
-Produkuję ponad limit? czytaj więcej »

05-02-2012

Czy konieczne jest nowe pozwolenie na wytwarzanie odpadów?

Pytanie: Przedsiębiorstwo w 2002 roku otrzymało pozwolenie na wytwarzanie pewnych odpadów  z datą ważności listopad 2012. W 2007 roku zmieniono pozwolenie ( 2 pierwsze punkty decyzji)ze względu na wprowadzenie nowego kodu odpadu. Pozostałe punkty nie uległy zmianom. Nie ma też mowy o nowym terminie ważności pozwolenia. Czy wobec tego powinnam się starać o wydanie nowego pozwolenia na początku 2012 roku? Ponadto ile trwa uzyskiwanie nowego pozwolenia.? Z jakim wyprzedzeniem należy interesować się tym problemem aby później nie ponosić kar? czytaj więcej »

15-10-2011

Pozwolenie na wytwarzanie odpadów i zezwolenie na odzysk odpadów

Pytanie. Czy występując do marszałka województwa w celu uzyskania pozwolenia na prowadzenie stacji demontażu (wytwarzanie i odzysk odpadów w stacji do 10 Mg na dobę) powinien być również sporządzany program gospodarki odpadami niebezpiecznymi i wydana na to decyzja ? czytaj więcej »

16-08-2011

Czy organ wydający decyzję powinien powiadomić, że decyzja straciła ważność?

Pytanie: Prowadzę firmę rozbiórki i demontaże. Decyzję programu gospodarki odpadami niebezpiecznymi otrzymałem od dwóch powiatów w 2009 r. na 10 lat, przypadkiem teraz dowiedziałem się, że decyzje straciły ważność z dniem 01.01.2011 r. Czy organ wydający te decyzje powinien powiadomić o zmianie ważności decyzji? Jak to powinno wyglądać, gdyż przez takie zamieszanie nie mogę wykonywać pracy i ponoszę straty? [W.K] czytaj więcej »

27-02-2011

Czy na wytwarzanie odpadów komunalnych wymagana jest decyzja?

Pytanie:

Czy na wytwarzanie odpadów grupy 20 należy mieć decyzję RDOŚ?  czytaj więcej »

02-01-2011