Śmiało! Zadaj pytanie tu:


  • (Odpowiem na wybrane pytania)
lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Stosowanie komunalnych osadów ściekowych

Pytanie: Interesuje mnie sprawa stosowania komunalnych osadów ściekowych do rekultywacji składowiska. Spotkałam się tu z dwoma różnymi interpretacjami czytaj więcej »

05-10-2015

Odzysk odpadów na składowisku

Pytanie: Jak się ma zapis art.123 w stosunku do art. 129 ust. 4 pkt 7 „nowej ” ustawy o odpadach? czytaj więcej »

03-03-2015

Zmiany dla gminnych składowisk

Pytanie: W świetle art. 137 ust. 7 nowej ustawy o odpadach pojawiają się wątpliwości czy fundusz rekultywacyjny muszą utworzyć wszyscy zarządzający składowiskami odpadów czy tylko zarządzający gminnymi składowiskami odpadów? czytaj więcej »

17-03-2013

Zmieszane odpady komunalne

Pytanie: Mam pytanie odnośnie wdrażania zapisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz zapisów uchwał Sejmiku w sprawie wykonania WPGO: czytaj więcej »

22-09-2012

Składowiska odpadów – zabezpieczenie roszczeń

Obowiązująca od 1.10.2001 r. ustawa o odpadach [1] wymaga, aby w pozwoleniu na budowę składowiska określona była wysokość i forma zabezpieczenia roszczeń z przeznaczeniem na usunięcie negatywnych skutków w środowisku. czytaj więcej »

12-11-2010

Od 13 czerwca 2010 r. składowanie odpadów może być bardzo kosztowne

Wczoraj minął termin, do którego zarządzający składowiskiem odpadów byli obowiązani do dostosowania posiadanych zezwoleń, pozwoleń i decyzji w zakresie gospodarki odpadami, w tym zezwoleń na odzysk na składowisku odpadów oraz decyzji zatwierdzających instrukcję eksploatacji składowiska, do przepisów ostatniej ustawy zmieniającej ustawę o odpadach [1] w terminie 3 miesięcy od dnia wejścia jej w życie tj. do 12.06.2010 r. Jeżeli tego nie zrobili, albo nie zdążyli, to te zezwolenia, pozwolenia i decyzje dzisiaj straciły ważność. czytaj więcej »

14-06-2010