Śmiało! Zadaj pytanie tu:


  • (Odpowiem na wybrane pytania)
lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Sprawozdanie PRTR za rok 2012

Pytanie: Czy w sprawozdaniu do PRTR w przekroczenie progu uwalniania jednego komponentu np. transferu odpadów niebezpiecznych w granicach kraju,  konieczne jest wypełnienie wszystkich tabel dotyczących innych zanieczyszczeń mimo, że ich wartości nie przekraczają ustalonych progów, czy tylko dla zanieczyszczenia wskazującego przekroczenie? czytaj więcej »

03-03-2013

PRTR – przekroczenie progów

Pytanie: Czym skutkuje przekroczenie progowej ilości uwolnionego do powietrza atmosferycznego zanieczyszczenia Di-(2-etyloheksylo)ftalanu (DEHP) zał. II rozporządzenia nr 166/2006 oraz progową ilość odpadów niebezpiecznych poddawanych transferowi w granicach kraju ( art. 5) rozporządzenia nr 166/2006 WE w sprawie ustanowienia Europejskiego Rejestru Uwalniania i Transferu Zanieczyszczeń? czytaj więcej »

27-06-2012

Spójność opłat z PRTR

Pytanie: Czy dane stanowiące podstawę do wnoszenia opłat do organu ochrony środowiska powinny być spójne z danymi wykazanymi w sprawozdaniu PRTR? czytaj więcej »

22-03-2012

Sprawozdanie PRTR do KRUiTZ

Do 31 marca należy przekazać do WIOŚ roczne sprawozdanie PRTR do Krajowego Rejestru Uwalniania i Transferu Zanieczyszczeń (KRUiTZ). czytaj więcej »

11-03-2012

Emisja CO2 w sprawozdaniach

Pytanie: Mam pytanie w kwesti raportowania wielkości emisji CO2 do sprawozdań opłatowych , PRTR i KOBiZE. Wielkość emisji do sprawozdań opłatowch jest określona na podstawie ciągłych i okresowych pomiarów emisji substancji do powietrza. Natomiast wielkośc emisji dwutlenku węgla raportowana do KOBiZE i PRTR jest określona na podstawie planu monitorowania dla instalacji objętych systemem handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla. Czy w związku z tym jest to poprawne? czytaj więcej »

30-12-2011

Opłaty za korzystanie ze środowiska w przypadku świadczenia usług

Pytanie: Mam pytanie odnośnie wyliczania opłaty za korzystanie ze środowiska. Czy opłacie podlegają klimatyzatory w pojazdach silnikowych? Czy traktowane jest to jako emisja niezorganizowana? Czy firma, która posiada na swoim wyposażeniu samochody wyposażone w klimatyzatory musi wyliczać opłatę za korzystanie że środowiska z ilości zużytego czynnika chłodniczego w tych samochodach, tak jak mam to miejsce w klimatyzatorach zainstalowanych w pomieszczeniach? Co w przypadku gdy samochody i zainstalowana w nich klimatyzacja serwisowane są w firmach zewnętrznych, które świadczą taką usługę na rzecz firmy, która jest posiadaczem samochodów? czytaj więcej »

19-07-2011

Spalanie paliw w silnikach a przepisy o ochronie środowiska

Spalanie paliw w silnikach to proces spalania paliw w celu wytworzenia wyłącznie energii czytaj więcej »

16-01-2011

Kiedy złożyć pierwszy raport do KOBiZE?

Pytanie

Moje pytanie dotyczy realizacji obowiązku, o którym mowa w art. 59 USZE dot. terminu złożenia pierwszego raportu do KOBiZE. Czy dobrze rozumie, że termin ten nie ulega zmianie i podmioty korzystające ze środowiska powinny I raport złożyć do końca lutego 2011 r.? [T.M.] czytaj więcej »

12-12-2010