Śmiało! Zadaj pytanie tu:


  • (Odpowiem na wybrane pytania)
lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Pozwolenie zintegrowane czy sektorowe

Pytanie: Czy Zakład powinien najpierw ubiegać się o wydanie pozwoleń sektorowych, a dopiero później o wydanie pozwolenia zintegrowanego? czytaj więcej »

01-10-2017

Zmiana decyzji

Pytanie: Czy organ może z urzędu (na podstawie art. 155 kpa) zmienić PZ dla Zakładu? czytaj więcej »

01-03-2017

Pozwolenie na spalanie lub współspalanie odpadów

Pytanie: Na jakiej podstawie prawa spalanie lub współspalanie odpadów zawsze wymaga pozwolenia? czytaj więcej »

02-03-2015

Pozwolenia zintegrowane bezterminowe

Pytanie: Składałam wniosek o wydanie pozwolenia zintegrowanego, w którym uwzględniłam określony czas obowiązywania pozwolenia, uzyskałam już decyzję, niestety nie doczytałam, że od 27 sierpnia 2014 roku można wnioskować o nieokreślony czas obowiązywania pozwolenia, czy istnieje możliwości wydłużenia terminu do czasu nieokreślonego? czytaj więcej »

01-03-2015

Pozwolenia przechodzą na dzierżawcę

Pytanie: Nasza firma ma wydzierżawić od innej firmy lakiernię samochodową oraz myjnię –jakie pozwolenia i decyzje musi uzyskać i czy aktualnie posiadane decyzje przez Wydzierżawiającego nie mogą przejść bezpośrednio na Dzierżawcę? Czy musimy uzyskać pozwolenie tzw. zintegrowane (co do niego jest potrzebne, jaka jest procedura załatwiania)? czytaj więcej »

01-02-2015

Zmiana istotna czy nie

Pytanie: Czy uzyskanie pozwolenia na wytwarzanie dodatkowego odpadu (dodatkowy JEDEN kod odpadu – niebezpieczny) jest zmianą znaczącą i czy konieczna jest zmiana pozwolenia zintegrowanego (takie mamy)? Czy nie jest znaczącą zmianą i wystarczy poinformowanie organu? Mamy właśnie taki problem, a zmiana pozwolenia jest mozolnym procesem i szukam  krótkiej drogi do legalnego wytwarzania tego odpadu. Czy ta istotność zmiany polega również na zmianie NA KORZYŚĆ? Przy przebudowie instalacji zyskamy spore ograniczenie emisji, czy to również należy zgłaszać – nie jest to bowiem wpływ negatywny. czytaj więcej »

27-04-2014

Co zrobić z odpadami nieujętymi w pozwoleniu na wytwarzanie odpadów?

Pytanie: Mam pytanie z zakresu odpadów. Posiadamy dużą ilość odpadów laboratoryjnych (tzn. przeterminowane odczynniki chemiczne), jednakże ktoś, kto opracowywał wcześniejsze pozwolenie zintegrowane, nie uwzględnił powstania takich odpadów. W jaki sposób mogę przekazać te odpady firmie zajmującej się utylizacją, skoro nie mam pozwolenia na wytwarzanie tych odpadów? Czy mogę je przekazać jako usługa utylizacji, gdyż KPO raczej nie wchodzi w grę? (W.M.) czytaj więcej »

02-08-2010

Co należy dołączać do wniosku o pozwolenie na budowę?

Nie ma podstawy prawnej, która  nakładałaby na inwestora obowiązek dołączenia zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów do wniosku o pozwolenie na budowę. Takie jest stanowisko Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. czytaj więcej »

01-02-2010