Śmiało! Zadaj pytanie tu:


  • (Odpowiem na wybrane pytania)
lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Stare kary za brak decyzji odpadowej

Pytanie: Czy firma sprzątająca, która od 1 do 23 stycznia 2013 roku świadczyła usługę sprzątania i była wytwórcą odpadów powinna mieć Program gospodarki odpadami na ten czas? Od momentu wejścia wżycie nowych przepisów takie decyzje nie obowiązują. Jeśli programu gospodarki odpadami firma nie posiadała w tym okresie to czy mogą być z tego tytułu jakieś sankcje karne? czytaj więcej »

16-06-2013

Pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Pytanie: UO1 wprowadzała obowiązek uzyskania przez wytwórców odpadów prowadzących działalność polegającą na świadczeniu usług w zakresie budowy, rozbiórki, remontu obiektów, czyszczenia zbiorników lub urządzeń oraz sprzątania, konserwacji i napraw decyzji zatwierdzającej program gospodarki odpadami. Organem właściwym do wydania tej decyzji był RDOŚ dla terenów zamkniętych i Marszałek Województwa dla terenów pozostałych.
UO2 znosi pojęcie decyzji zatwierdzającej program gospodarki odpadami, więc do uzyskania jakiej decyzji są zobligowani przedsiębiorcy prowadzący ww. działalność? czytaj więcej »

16-02-2013

Odpady z usuwania awarii

Pytanie: Firma świadczy usługi usuwania awarii wod-kan… podczas usuwania awarii (np. pękła rura) powstają odpady – gleba, kamienie, asfalt zawierający smołę (odpad niebezpieczny). Kto jest w posiadaniu tych odpadów? czytaj więcej »

10-10-2012

Odpady w firmie budowlanej

Pytanie: dotyczy Programu Gospodarki Odpadami w firmie budowlanej. Mam firmę zajmującą się budową i remontem dróg, firma działa od 2006 roku i do tej pory nie zostały załatwione kwestie programu gospodarki odpadami a co za tym idzie sprawozdań odpadowych.
Co mnie czeka w kwestii kar i od czego się zabrać oraz w którym momencie składać dokumenty w kontekście projektu zmiany ustawy o odpadach? czytaj więcej »

28-08-2012

Wytwarzanie i odzysk odpadów

Pytanie: Firma prowadzi działalność usługową w branży projektowo- budowlanej. W biurze wykonywane są projekty, podczas których powstają odpady czytaj więcej »

13-05-2012

Skład chemiczny odpadów we wnioskach

We wniosku należy podać m.in. właściwości fizyczne, chemiczne, biochemiczne i biologiczne odpadów, ale dotyczy to wyłącznie wniosku o zezwolenie na składowanie odpadów pochodzących z procesów wytwarzania dwutlenku tytanu oraz z przetwarzania tych odpadów czytaj więcej »

21-04-2012

Zbiorcze zestawienie odpadów z firmy budowlanej

Pytanie: Mam pytanie odnośnie ustawy o odpadach. Firma otrzymała decyzję zatwierdzającą POG na terenie całego kraju, czy w związku z tym zbiorcze roczne zestawienie należy przedkładać w każdym województwie, w którym w danym roku prowadzona była działalność, czy jedynie w województwie, w którym mieści się siedziba firmy? Ponadto, czy możliwe jest rozszerzenie decyzji o kolejne kody, czy należy złożyć nowy wniosek o wydanie nowej decyzji? czytaj więcej »

07-04-2012

Usuwanie zanieczyszczonego gruntu

Pytanie: Na podstawie wykonanych badań gruntu stwierdzono występowanie zanieczyszczenia w obrębie terenu Inwestora. Następnie Inwestor złożył do firmy X zapytanie ofertowe dotyczące oczyszczenia terenu z zanieczyszczonych gruntów – obowiązek naprawienia szkody w środowisku został nałożony na Inwestora w DŚU, obecnie Inwestor zlecił opracowanie programu rekultywacji, który planuje złożyć do RDOŚ. czytaj więcej »

01-04-2012

Program gospodarki odpadami niebezpiecznymi

Pytanie: Jak należy rozumieć art. 17 ust. 1 ustawy o odpadach: „Wytwórca odpadów jest obowiązany do uzyskania decyzji zatwierdzającej program gospodarki odpadami niebezpiecznymi, jeżeli wytwarza odpady niebezpieczne w ilości powyżej 0,1 Mg rocznie”. Czy limit ten dotyczy sumy wszystkich odpadów niebezpiecznych wytworzonych przez dany podmiot? Czy należy go rozpatrywać oddzielnie dla każdego rodzaju odpadu niebezpiecznego? Przewidujemy, że będzie ich max 150 kg. czytaj więcej »

21-03-2012

Dwie decyzje zatwierdzające program gospodarki odpadami

Pytanie: Jestem zakładem blacharsko- dekarskim. Prowadzę usługi u klienta. Nie magazynuję odpadów. Często klient bierze na siebie ten obowiązek (w umowie) lub główny wykonawca. Azbest zlecam innej firmie. Nie przewożę odpadów. Co potrzebuję i jakie opłaty w obu przypadkach jeśli:
-Produkuję do 1tona niebezpiecznych i do 5ton innych
-Produkuję ponad limit? czytaj więcej »

05-02-2012