Śmiało! Zadaj pytanie tu:


  • (Odpowiem na wybrane pytania)
lub wyślij emaila:
pytanie@eko-akademia.pl
(Odpowiem na wybrane pytania)
Dziękuję, pytanie zostało wysłane.
Postaram się odpowiedzieć możliwie najszybciej.

Odpady komunalne wytwarzane w zakładzie

Pytanie: Czy firma produkcyjna musi mieć pozwolenie na odpady komunalne 20 03 01? Czy jest taki obowiązek?  Jeżeli nie trzeba, to czy jakoś rejestrować te odpady? czytaj więcej »

10-08-2016

Odbieranie odpadów komunalnych

Pytanie: W związku ze zmianą ustawy o odpadach i tym, że decyzje w zakresie zezwoleń wydane na podstawie poprzednio obowiązujących przepisów są ważne 2 lata od daty wejścia w życie nowej ustawy o odpadach, moje pytanie brzmi, jakie dokładnie zezwolenia musi posiadać przedsiębiorca odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości i transportujący do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów czytaj więcej »

20-07-2014

Odpady komunalne selektywne

Pytanie: Czy po przejęciu obowiązku odbioru odpadów komunalnych przez gminy z terenów niezamieszkałych zgodnie z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Gmina zobowiązana będzie również do odbierania od tych podmiotów (np. dużych firm, szkół) odpadów selektywnie zebranych? czytaj więcej »

03-10-2012

Zmieszane odpady komunalne

Pytanie: Mam pytanie odnośnie wdrażania zapisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz zapisów uchwał Sejmiku w sprawie wykonania WPGO: czytaj więcej »

22-09-2012

Selektywnie zebrane odpady komunalne

Pytanie: Gmina postanowiła o odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne. czytaj więcej »

16-08-2012

Możliwość kwalifikowania do OZE części energii ze spalania zmieszanych odpadów komunalnych

Prawo energetyczne [1] zobowiązuje m.in. do uzyskania i przedstawienia do umorzenia świadectw pochodzenia, uiszczenia opłaty zastępczej, zakupu energii elektrycznej i ciepła wytworzonych w odnawialnym źródle energii (OZE) oraz do potwierdzania danych dotyczących ilości energii elektrycznej wytworzonej w OZE. Według obowiązującego od 9.08.2010 r. nowego brzmienie art. 9a Prawa energetycznego zobowiązani do tego są:

przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się wytwarzaniem energii elektrycznej lub jej obrotem i sprzedające energię elektryczną odbiorcom końcowym

odbiorca końcowy będący członkiem giełdy towarowej, w odniesieniu do transakcji zawieranych we własnym imieniu na giełdzie towarowej

towarowy dom maklerski lub dom maklerski, w odniesieniu do transakcji realizowanych na zlecenie odbiorców końcowych na giełdzie towarowej. czytaj więcej »

08-08-2010